EΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

Η ΑΝΑΣΤΑΣΗ: ΜΙΑ ΕΡΜΗΝΕΥΤΙΚΗ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ – ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΕΛΙΟ ΡΑΜΦΟ ΣΤΗ ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΤΟΥ ΕΚΠΑ

Wednesday 29 Μαρτίου 2023 ΑΙΘΟΥΣΑ ΟΠΤΙΚΟΑΚΟΥΣΤΙΚΩΝ ΜΕΣΩΝ ΘΕΟΛΟΓΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ (2ος ΟΡΟΦΟΣ), ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥΠΟΛΗ, ΑΝΩ ΙΛΙΣΙΑ.

Το Τμήμα Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας της Θεολογικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, στο πλαίσιο των παρουσιάσεων σύγχρονων Ελλήνων λογοτεχνών και διανοητών, σας προσκαλεί σε μία εκδήλωση με ομιλητή τον Στέλιο Ράμφο με θέμα: «Η Ανάσταση: μία ερμηνευτική προσέγγιση».

Χαιρετίζει ο Κοσμήτωρ της Θεολογικής Σχολής, Αν. Καθηγητής κ. Χρήστος Καραγιάννης.
Προλογίζει ο Καθηγητής κ. Σωτήριος Δεσπότης.
Σχολιάζει ο Αν. Καθηγητής κ. Χαράλαμπος Βέντης.
Συντονίζει η Καθηγήτρια κ. Κίρκη Κεφαλέα.

Τετάρτη 29 Μαρτίου 2023, ώρα 12.00-14.00.
Αίθουσα Οπτικοακουστικών Μέσων της Θεολογικής Σχολής (2ος όροφος), Πανεπιστημιούπολη, Άνω Ιλίσια.

– Θα χορηγηθούν βεβαιώσεις παρακολούθησης.
– Πληροφορίες: kkefalea[at]soctheol.uoa[dot]gr