EΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΤΕΛΕΤΗ ΑΠΟΝΟΜΗΣ ΤΟΥ ΤΙΤΛΟΥ ΤΟΥ ΕΠΙΤΙΜΟΥ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΤΗΣ ΝΟΜΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΤΟΥ ΕΚΠΑ ΣΤΟΝ ΟΜΟΤΙΜΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗ Γ. ΚΑΣΙΜΑΤΗ

Thursday 02 Μαρτίου 2023

Αναβολή εκδηλώσεων – συμμετοχή στο Εθνικό Πένθος

Λόγω της κήρυξης τριημέρου Εθνικού Πένθους για το τραγικό δυστύχημα στα Τέμπη, η εκδήλωση απονομής του τίτλου του Επίτιμου Καθηγητή στον Ομότιμο Καθηγητή κ. Κασιμάτη (2/3), καθώς και η εκδήλωση για τα 100 χρόνια από την ίδρυση και λειτουργία της Α΄ Προπαιδευτικής Χειρουργικής Κλινικής (3/3) δεν θα πραγματοποιηθούν. Θα ακολουθήσει νέα ανακοίνωση για την ημερομηνία των εκδηλώσεων.

Οι Πρυτανικές Αρχές εκφράζουν τη βαθύτατη θλίψη τους για τις ανθρώπινες απώλειες και τη συμπαράστασή τους στους τραυματίες.

Θάνος Δημόπουλος
Πρύτανης ΕΚΠΑ

Ακολουθεί η πρόσκληση της τελετής απονομής του τίτλου του Επίτιμου Καθηγητή της Νομικής Σχολής του ΕΚΠΑ στον Ομότιμο Καθηγητή Γεώργιο Κασιμάτη, που θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη, 2 Μαρτίου 2023 και ώρα 19.00 στη Μεγάλη Αίθουσα του Πανεπιστημίου Αθηνών (κεντρικό κτήριο, Πανεπιστημίου 30).